MAN TGL

Maximální užitečné zatížení a vysoká ložná kapacita

MAN TGL – pro jízdní dynamiku, která přesvědčí

Maximální manévrovatelnost při každém použití: Maximální užitečné zatížení, vysoká ložná kapacita a malá spotřeba paliva činí z našeho MAN TGL skutečně všestranný talent, který vyhovuje požadavkům v komunálních službách i na stavbě nebo v klasické distribuční dopravě. Ať už na něj kladete jakékoli požadavky, náš MAN TGL lze přesně přizpůsobit vašim specifickým potřebám.

Díky malému rozvoru kol je MAN TGL vysloveně obratný. Vlastnost, která se vyplatí v používání na stísněných stavbách a zvláště v hustém městském provozu. A s inovativní a mimořádně lehkou konstrukční řadou motorů D08 ušetříte ihned dalších až 5 % paliva. Postará se o to mimo jiné štíhlejší nástavba a nižší počet komponent, díky kterým je navíc snadnější údržba. Užívejte si lepší jízdní dynamiku – s naším MAN TGL.

Motor & převodovka – nový motor D08

118 - 162 kW

Motor MAN TGL D0834 v Euro 6

S málem dosaženo velkých věcí: nová generace motorů MAN D08. Navzdory až o 5 % nižší spotřebě paliva přináší na silnice více HP a točivého momentu. Tajemství: redukce na to nejdůležitější. Díky výrazně zjednodušenému čištění výfukových plynů a chlazení je motor lehčí, méně komplexní, a tedy snadnější na údržbu. Další výhoda: do nové generace motorů lze načerpat také ekologickou bionaftu – je tedy na cestách téměř bez emisí. Použitím součástek snižujících hmotnost, jako je například olejová vana z robustního plastu, se navíc zvyšuje užitečné zatížení MAN TGL. Postaráme se o to, abyste si již nemuseli dělat starosti o motor – s našimi novými motory MAN D08.

184 kW

Motor MAN TGL D0836 v Euro 6

Intenzivní síla, zjednodušená konstrukce: 6válcová varianta nové, štíhlé generace motorů MAN D08 má pod kapotou až 250 HP (MAN TGL). Její inovativní koncepce motoru a čištění výfukových plynů je zárukou optimálního nárůstu výkonu, vyššího stupně účinnosti a nejlepšího výkonu. Díky nižší vlastní hmotnosti můžete nyní s naším MAN TGL přepravovat ještě větší náklad – a s lehčím motorem se samozřejmě snižujte také vaše spotřeba paliva. Abyste nemuseli trávit s nepopulární údržbou více času, než je nutné, běží náš motor MAN D08 se sníženým počtem komponent v trvalém nasazení bez poruch. Efektivně, výkonně a s mimořádně snadnou údržbou – nová generace motorů D08 od MAN.

MAN TipMatic®

Řazení a řízení nebylo ještě nikdy tak jednoduché

S tímto automobilem to jezdí samo: Díky naší elektronicky řízené převodovce MAN TipMatic® a zdokonalené funkci řazení SmartShifting můžete nyní řadit jednotlivé převodové stupně ještě rychleji a plynuleji – to vše zcela beze ztráty rychlosti či tažné síly. Systém pro vás ze zatížení a sklonu trasy automaticky zjišťuje optimální strategii řazení, můžete se tedy naplno věnovat provozu. A abyste stále mířili vzhůru, podpoří vás MAN EasyStart při snadném a bezpečném rozjíždění do stoupání. Ten kdo jednou jel s MAN TipMatic® , nebude chtít brzy nastoupit do ničeho jiného.

Motorizace Zdvihový objem
Nový MAN D0834 4,6 l
118 kW (160 HP), 600 Nm  
140 kW (190 HP), 750 Nm  
162 kW (220 HP), 850 Nm  
Nový MAN D0836 6,9 l
184 kW (250 HP), 1 050 Nm  
Druh vozidla Pérování Rozvor kol Převodovka
Sklápěč BB 3 050 - 6 700 mm Synchronní převodovka
Šasi BL Celková hmotnost jízdní soupravy Automatická převodovka MAN
    7,5 - 12 t TipMatic® (zvláštní výbava)

Provoz na dlouhé vzdálenosti

Hasiči & zásahové jednotky

Likvidace odpadů & čištění silnic