MAN TGM

Vysoké užitečné zařízení a maximální spolehlivost

MAN TGM – efektivita v celé své rozmanitosti

MAN TGM nově definuje hospodárnost ve středně těžké trakční a distribuční dopravě: vybavený optimalizovaným hnacím ústrojím zajistí, že máte na cestách ještě více pohodlí a větší úsporu paliva. Díky inovativnímu motoru D08 ušetříte kromě hmotnosti a času také dalších až 5 % vaší spotřeby paliva. V distribuční dopravě, komunálních službách nebo na stavbě – náš MAN TGM je tak všestranný, jako vaše každodenní požadavky.

Automobil MAN TGM pro vaše použití si můžete sestavit individuálně na míru z různých variant motorů, vybavení a nástaveb. Na palubě rovněž naleznete: nejmodernější systémy zvyšující efektivnost, bezpečnostní systémy a kompletně modernizované místo řidiče, na kterém se budete cítit i na cestách jako doma. MAN TGM je všestranně talentovaný. Jeho největším talentem je: rozjetí vašeho podnikání.

Motor & převodovka – nový motor D0836

184 - 235 kW

Motor MAN TGM D08 v Euro 6

Ještě lehčí pro ještě větší užitečné zatížení: nový motor MAN D08 ukáže na váze až o 103 kg méně, než jeho předchozí model. Díky robustní plastové olejové vaně a sníženému počtu komponent se sníží nejen hmotnost a náklady na údržbu motoru, ale i spotřeba paliva. S naším inovativním pohonem tak ušetříte navíc až 5 % vašich nákladů na palivo. Nové, jednostupňové turbodmychadlo zajišťuje optimální růst výkonu a vyšší stupeň účinnosti. Stručně řečeno: u nově vyvinutých motorů MAN D08 si podávají ruce největší síla s maximální efektivitou. Na přání dosáhnete další ekologické výhody použitím parafinických paliv – a to zcela bez přestavby či dodatečného vybavení.

MAN TipMatic®

V oblasti efektivity přeřaďte o stupeň výše

Nižší náklady, vyšší komfort jízdy: s inteligentními funkcemi MAN TGM, které jsou dokonale přizpůsobeny nové generaci motoru MAN TGM, je převodovka MAN TipMatic® zárukou ještě většího komfortu jízdy. Idle Speed Driving vám umožní proplouvat pomalu plynoucím provozem s úsporou paliva, aniž byste se museli dotknout plynového pedálu. A s funkcí řazení SmartShifting střídáte jednoduše a jemně převodové stupně při konstantní tažné síle. MAN TipMatic® funguje plně automaticky a na základě předchozí jízdní situace vypočte vhodnou strategii řazení. Nechte nás pracovat za vás – abyste se mohli plně a zcela soustředit na své podnikatelské postupy.

Motorizace Zdvihový objem
Nový MAN D0836 6,9 l
184 kW (250 HP), 1 050 Nm  
213 kW (190 HP), 1 150 Nm  
235 kW (320 HP), 1 250 Nm  
Druh vozidla Pérování Rozvor kol Převodovka
Šasi BB 3 525 - 5 775 mm Synchronní převodovka
Sklápěč BL Celková hmotnost jízdní soupravy Automatická převodovka MAN
  LL 12 - 26 t TipMatic® (zvláštní výbava)

Likvidace odpadů & čištění silnic

Hasiči & zásahové jednotky

Zemědělství & lesnictví

Stavba & Beton

Provoz na dlouhé vzdálenosti