MAN TGX D38

Jízda v nové dimenzi

MAN TGX D38 – plnou silou vpřed

Nic vás nezastaví: s naším MAN TGX D38 zvládnete každé nasazení, ať bude sebevíc náročné či příkré. Náš výkonnostní paket díky silnému výkonu motoru bez problému přepraví až 120 tun těžkých nákladů a pomocí své tažné síly vás přenese přes každé strmé stoupání. Enormní brzdný výkon systémů odlehčovacích brzd se posléze postará o to, abyste se bezpečně dostali zpět do údolí.

Náš tahoun zanechá trvalý dojem nejen při provozu na dlouhé vzdálenosti nebo u těžkých nákladů, ale i v obtížném terénu, jako například na stavbách nebo lesních cestách. Vyberte vhodný tahač a s naším MAN TGX D38 necháte za sebou každou překážku. Náš MAN TGX D38 – dokonalá symbióza bezkonkurenční efektivity a nepřekonané tažné síly.

Silný nákladní automobil potřebuje silný design

Nejdůležitější vlastnosti designu, kam oko dohlédne. Zde se dozvíte více informací o drobných, ale působivých detailech MAN TGX D38. Aby každý hned věděl, s kým má tu čest.

Silný nákladní automobil potřebuje silný design

Nablýskaný vzhled

Budete zářit více než konkurence: s kryty bočních zrcátek lakovanými platinově stříbrnou a stejně lakovaným ochranným krytem chladiče uděláte dojem – a to hned od prvního okamžiku. Pro prezentaci s jasným vyjádřením.

Viditelný výkon

540, 580 nebo snad 640 HP? TGX D38 se nestydí říct, co umí. Proto naleznete označení výkonu HP jako zvýrazněný nápis na dveřích našeho výkonného automobilu.

Hodnota znovupoznání

Ušlechtilý chrom pro ušlechtilý název: nápis D38 zdobí náš výkonný nákladní automobil jak na dveřích řidiče, tak i spolujezdce. Skromná prezentace byla na místě včera, od začátku ukažte sílu vašeho MAN TGX D38.

Motor & převodovka

397 - 471 kW

Motor MAN TGX D38 v Euro 6

Propůjčil své jméno silovému zázraku od MAN: výkonná konstrukční řada motorů MAN D38. Naftový common-rail trumfuje extrémně vysokými vstřikovacími tlaky až 2 500 barů a silným zapalovacím tlakem 250 barů a zajišťuje nejlepší tažnou sílu při současně nízké spotřebě paliva. Aby vám každé, už i tak náročné nasazení, připadalo snadnější, zajišťuje navíc dvoustupňové přeplňování turbodmychadlem s chlazením optimální zásobování motoru vzduchem pro spalování. Výsledek: Optimální průběh otáčení, který váš nákladní automobil dovede do cíle rychle, efektivně a spolehlivě. Robustní, nabity energií a vždy připraveny: naše motory D38 od MAN.

MAN TipMatic®

Pro jemné řazení silných motorů

Naše inteligentní převodovka MAN TipMatic® spojuje nepřekonatelnou hospodárnost s maximálním komfortem jízdy. Každé z vašich nasazení má jiné nároky. Inovativní dvanáctistupňová převodovka průběžně přizpůsobuje strategii řazení individuálním požadavkům vašeho úkolu, ukládá je do paměti a v budoucnu vybere podobný postup při podobných podmínkách. Zcela automaticky tak, abyste se mohli plně soustředit na svou práci. Pokud se váš nákladní automobil zaboří na sněhu nebo na mokrém, nezpevněném povrchu, usnadní vám rozjezd funkce vyproštění převodovky MAN TipMatic®. Přitom vybere automaticky nejlepší převod pro snížení točivého momentu na hnacích kolech, a tím pádem potlačí protáčení kol.

Chlazení TopDown

Aby si váš motor zachoval chladnou hlavu

Když je vaše pracovní nasazení kritické, je dobré, aby váš motor D38 zůstal vždy chladný. Především naše inovativní chlazení TopDown je zárukou toho, že se tepelně vysoce zatížené díly hlavy válců nepřehřejí. Za tím účelem čerpá systém chladicí kapalinu shora dolů skrz motor, cíleně až k chladicím komponentám. Výsledek: vysoká životnost vstřikovačů a ventilů a snížená spotřeba paliva díky výkonově optimalizovanému čerpadlu chladicí kapaliny.

APM Air Pressure Management

Záleží na správném načasování

Proč plýtvat nesmyslně energií, když to jde i efektivně? Náš Air Pressure Management reguluje používání vzduchového kompresoru tak, že se připojí pouze tehdy, když je skutečně zapotřebí další stlačený vzduch. Tím se nejen snižuje provozní doba kompresoru o 90 % v porovnání s konkurencí, nýbrž také spotřeba energie obecně. Inovace, která se vám zaručeně vyplatí.

MAN EfficientCruise

Nová hybnost pro váš MAN TGX D38

S naší inteligentní regulací rychlosti jízdy MAN EfficientCruise® řízenou pomocí GPS jste vždy o krok napřed před konkurencí: na základě aktuálního nákladu, otáček motoru a výpočtu topografie trasy, který probíhá předvídavě až 3 km předem, se systém automaticky rozhoduje pro správnou rychlost jízdy. Zabudovaná funkce převodovky EfficientRoll navíc umožní optimálně zachovat hybnost na topograficky proměnlivých trasách a ušetřit tak palivo. Úspora při jízdě – snižování nákladů nebylo ještě nikdy tak jednoduché.

Motorizace Zdvihový objem
D3876 15,2 l
397 kW (540 HP), 2 700 Nm  
276 kW (580 HP), 2 900 Nm  
471 kW (640 HP), 3 000 Nm  
Druh vozidla Pérování Rozvor kol Převodovka
Točnice BB 2 600 - 5 100 mm Automatická převodovka MAN
Šasi BL Celková hmotnost jízdní soupravy TipMatic®
Sklápěč LL 18 - 41 t  
Přípustná celková hmotnost do 250 t

Provoz na dlouhé vzdálenosti

Stavba & Beton

Speciální použití

Likvidace odpadů & čištění silnic

Hasiči & zásahové jednotky

Zemědělství & lesnictví