MAN TGX EfficientLine 3

Systémy zvyšující efektivitu MAN sériově na palubě

MAN TGX EfficientLine 3 – více síly, ještě méně spotřeby

Úsporný do poslední kapky: Díky vylepšenému hnacímu ústrojí, sériovým systémům zvyšujícím efektivitu a motorizaci s optimalizovanou spotřebou snížíte s MAN TGX EfficientLine 3 ještě více své celkové provozní náklady. Jsme si vědomi, že spotřeba paliva tvoří téměř třetinu vašich výdajů. Proto spotřebuje náš hrdina v oblasti šetření až o 6,35 % méně paliva než model, který byl jeho předchůdcem.

Další úspory paliva dosáhnete díky našemu efektivnímu programu řazení a tím sníženému počtu otáček. Také mezinárodní srovnávací testy potvrzují, že díky MAN TGX EfficientLine 3 jsou vaše včerejší náklady dnes již pouhou minulostí. Ujeďte v oblasti výdajů konkurenci a nechejte se přesvědčit o hospodárnosti naší cesty k maximalizaci zisku. Pro bilanci efektivity, která zlepší vaši celkovou bilanci v provozu na dlouhé vzdálenosti.

Motor & převodovka

309-367 kW

Motor MAN TGX D26 v Euro 6

Motor, který se hodí k našemu zázraku v úspoře paliva: výkonný a současně extrémně úsporný. Obdržíte konstrukční řadu motorů MAN D26 pro MAN TGX EfficientLine 3 ve třech různých výkonnostních stupních do 500 HP a velké množství inovací vám ušetří další téměř 2 litry paliva. Poděkuje vám i životní prostředí: prostřednictvím optimalizované spotřeby, moderního filtru pevných částic dieselového motoru a naší promyšlené recirkulace výfukových plynů zůstanou emise stále na nízké hladině. Náš šestiválcový naftový common-rail samozřejmě bez problémů splňuje také všechny normy Euro 6 – abyste efektivně a čistě najezdili svůj zisk.

MAN TipMatic®

Přeřadit náklady na nižší stupeň

Díky naší automatizované převodovce MAN TipMatic® můžete při stejných nákladech přeřadit na další nižší převodový stupeň. Automaticky rozpozná podmínky zátěže a sklonu vašeho tahače a optimalizuje na ně svou strategii řazení. U velkých vozových parků, u kterých se řidič často střídá, se nabízí naše verze s úsporou nákladů FLEET. Omezuje manuální zásah a pomáhá tak předcházet chybné obsluze. Vaše výhoda: minimalizace opotřebení, šetření hnacího ústrojí a snížení spotřeby paliva.

Pomocí inteligentního řízení hnací jednotky, volitelně dostupného efektivního programu řazení, je možné dosáhnout dodatečného snížení spotřeby paliva: Chytré snížení průměrných otáček motoru v kombinaci se zvýšeným podílem jízdy při vyšších převodových stupních a s méně častým řazením redukuje spotřebu paliva, přičemž průměrná rychlost zůstává zhruba stejná.

 

Motorizace Zdvihový objem
D2066 10,5 l
265 kW (360 HP), 1 800 Nm  
D2676 12,4 l
309 kW (420 HP), 2 100 Nm  
338 kW (460 HP), 2 300 Nm  
368 kW (420 HP), 2 500 Nm  
Druh vozidla Pérování Rozvor kol Převodovka
Točnice BL 3 100 - 5 900 mm Automatická převodovka MAN
Šasi LL Celková hmotnost jízdní soupravy TipMatic®
    18 - 28 t  
  Funkce převodovky
  EfficientRoll
  MAN EfficientCruise®

Provoz na dlouhé vzdálenosti

Stav

Zemědělství & lesnictví

Hasiči & zásahové jednotky

Likvidace odpadů & čištění silnic

Speciální použití