Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Reference

Jak se osvědčuje služba telematiky MAN v každodenním provozu? Dopravci podávají zprávy o svých zkušenostech s analýzou využití vozidel, přesností údajů a hospodárností.


Krage Spedition, Hannover: „O 5 % nižší spotřeba nafty.“

Krage Spedition vsází na nákladní vozy MAN a využívá služeb MAN. Cíl: větší hospodárnost a efektivita ve vozovém parku. Údaje, které poskytuje aplikace MAN TeleMatics® o efektivitě řidiče, mají pozitivní vliv na spotřebu. „S pomocí analýzy využití vozidla můžeme rychle optimalizovat způsob jízdy,“ říká spokojeně Mathias Krage. Spedice přepravuje na poměry kusového zboží relativně vysoké hmotnosti. „Spotřeba nafty je nyní s 30 až 31 litry na 100 kilometrů o 5 % nižší,“ říká Krage

Video


decker&co Spedition, Achern: „Podniková telematika s přesnými údaji.“

Thomas Huber, vedoucí spedice decker&co z Achern, upřednostňuje MAN TeleMatics®: „Podniková telematika podle mého názoru obsahuje více přesnějších údajů.“ Huber také využívá službu k tomu, aby měl přehled o jízdách svých nákladních vozidel: „Už nemusím provádět tolik aktivního školení řidičů. Na obrazovce vidím, zda to, co se řidiči při školení hospodárnosti naučili, skutečně provádějí.“


Transporte Schmid, Regensburg: „Technika a školení řidiči.“

Markus Schmid, jednatel Transporte Schmid: „Rychle jsme zjistili, jaký potenciál se skrývá v pravidelném školení řidičů. Ve spojení s aplikací MAN TeleMatics® ušetříme až dvě procenta pohonných hmot.“ Nákladní vozy MAN Euro 6 řady TGX Efficient-Line byly spojeny s bezpečnostními prvky, jako radar vzdálenosti a systém vedení ve stopě, a vybaveny aplikací MAN TeleMatics®. Schmid je přesvědčen: „V konkurenci může obstát pouze ten, kdo na vozidlech s nejvyšší technickou úrovní používá dobře vyškolené řidiče.“


Spedition Hillert, Bocholt: „Spotřeba vozového parku výrazně poklesla.“

„Účast na intenzivním školení telematiky, měsíční hodnocení prostřednictvím analýzy využití a rady pro hospodárnou jízdu nám a našim řidičům umožnily v posledních letech výrazně snížit spotřebu vozového parku. U vozového parku s 84 vozidly a průměrnou ujetou vzdáleností 120 000 km ročně jsou úspory mimořádné.

V době trvale rostoucích cen nafty je snížení spotřeby důležitým nástrojem úspory nákladů.“